סרטן ריאות

רשלנות באבחון וטיפול בסרטןסרטן הריאות רשלנות רפואית

סרטן ריאות הוא הסרטן השכיח ביותר בעולם המערבי. זהו סוג הסרטן שאחראי למקרי המוות הרבים ביותר בנשים ובגברים.

במדינת ישראל מאובחנים בכל שנה כ־2,000 חולים חדשים בשלבים שונים של המחלה.

מטופלים עם סרטן ריאות מתלוננים לרוב על שיעול, שיעול דמי, חולשה, ירידה לא מוסברת במשקל, זיהומים חוזרים במערכת הנשימה, קוצר נשימה, צרידות ונשימה עם צפצופים וכן דלקת ריאות שאינה מגיבה לטיפול תרופתי. אנשים החולים בסרטן ריאות גרורתי יציגו לעתים גם כאבי עצמות וצהבת.

כאשר רופא המשפחה חושד שלמטופל סרטן ריאות עליו להפנותו לבדיקות דם מלאות, צילום חזה ובדיקת רוק על מנת לבחון האם קיימים תאים סרטניים. צילום חזה תקין לא מעיד בוודאות כי אין למטופל סרטן ריאות ויש ביכולותיו של הרופא לשלוח את המטופל לבדיקת ברונכוסקופיה ולצילום CT של הריאות.

הטיפול בסרטן הריאות תלוי בתת סוג של סרטן הריאות ממנו סובל המטופל וכן מהשלב בו התגלה הגידול.

חלק מהגידולים נתיחים וניתן להוציאם. בחלק אחר של המקרים יש צורך בהקרנות וכימותרפיה. ניתן לעיתים לשלב כמה סוגי טיפולים בעת ובעונה אחת.

מקרי רשלנות נפוצים הקשורים לסרטן ריאה

  1. רשלנות רפואית בלקיחת היסטוריה רפואית ובביצוע בדיקה מעמיקה, לדוגמה מקרים בהם הרופא לא התייחס לעובדה שהמטופל מעשן שנים רבות.
  2. הרופא איבחן את המטופל בצורה שגויה כחולה במחלה אחרת.
  3. היעדר הפניית מטופל להמשך בירור על ידי רופא מומחה.
  4. רשלנות באבחון תוצאות בדיקות.
  5. רשלנות באבחון סוג הגידול ממנו סובל המטופל.
  6. אי הפנייה או הפנייה בשלב מאוחר מדי לביצוע בדיקת ביופסיה למרות קיומם של סימני מחלה.

אודות עו"ד שמואל קשיוב

עורך דין שמואל קשיוב בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 2010. באמתחתו של עו"ד קשיוב הכשרות מקצועיות רבות הנדרשות לעורך דין בתחום הנזיקין בכלל וברשלנות רפואית בפרט, לרבות בתחום הרפואה והמשפט, אורתופדיה למשפטנים אשר מועילה בעיקר בתביעות בגין תאונות דרכים ובתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי.

קראו עוד »